2020 yılında kurulan Bilgi Teknolojileri Derneği’nde Kurucu Başkanımız Murat Göçe o tarihte şu mesajı vermiş:

“Bilgi Teknolojileri Derneği, ülkemiz ve sektörümüze fayda sağlamak için üyeleri arasında dayanışma ve geliştirmeyi hedefliyor. Bilişime dokunan herkesin derneği olacak BiTekDer kendisi için değil üyeleri için çalışacak.

Nihai hedef ülke menfaatleri olsa da BiTekDer bunu üyelerini eğiterek, geliştirerek, kariyerlerine yardımcı olarak ve daha yetenekli bilişimciler oluşturarak üyelerine sağlamayı planlıyor. Gündeminde bir meslek bilgi paylaşım platformu yok, Türkiye’yi dijital dönüşüme götürme gibi çok büyük hedefleri de yok fakat herhangi bir bilişim STK’sında olmadığı derecede “üyeleri arasında her konuda dayanışma” var. Türkiye Bilişim Sektörü’nün gelişmesi için biz bu yolu seçtik.”

2021 yılında katıldığım ve Yönetim Kurulu’na üye olduğum BiTekder’de, iş yoğunluğu nedeniyle başkanlık görevini bırakan sevgili Murat Göçe’den bu görevi 2022 Kasım itibarı ile devraldım. BiTekDer’in mottosu “ekmeğini bilişimden kazanan herkesin derneği” olmak ve “üyelerimizin birbirine katkı sağlaması”. Yeni dönemde BiTekDer’de üyelerimiz ile etkileşimi artıracağız, gerek çevrimiçi gerekse yüzyüze etkinlikler ile hem üyelerimizin kariyer gelişimini hem de ülkemizde bilişim sektörünün gelişimini sağlamak için çorbada bizim de tuzumuzun bulunmasını sağlamaya calışacağız.

Sektörümüz için birlikte…

Sevgi ve saygılarımla,

Mustafa DÖNMEZ

Kasım 2022, Istanbul